Skuteczna ochrona skóry przed silnym słońcem

Skuteczna ochrona skóry przed silnym słońcem

Jak chronić skórę przed słońcem?

Piękna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej czy długich spacerów. Niestety, nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych może niekorzystnie wpłynąć na stan naszej skóry, zwłaszcza jeśli borykamy się z jej przesuszeniem. Jednak zamiast chowania się w cień, lepiej poznać skuteczne sposoby na ochronę skóry przed silnym słońcem.


W tym artykule znajdziesz:
1. Słońce sprzymierzeńcem czy wrogiem?
2. Skuteczna ochrona przed silnym słońcem
3. Zimowa ochrona


Słońce sprzymierzeńcem czy wrogiem?

Sucha skóry twarzy najczęściej jest wynikiem utraty wilgoci i zbyt małej ilości substancji nawilżających, co z kolei może prowadzić do odwodnienia cery i zaburzenia równowagi lipidowej w naskórku. Taka reakcja skóry jest zazwyczaj determinowana przez uwarunkowania genetyczne, ale także bodźce zewnętrzne, pochodzące z otoczenia, w którym przebywamy.

Silne słońce może intensyfikować proces parowania wody z organizmu, a ponadto jest źródłem szkodliwego promieniowania UVA i UVB, mogącego dodatkowo podrażnić i tak już przesuszoną skórę. W rezultacie, sucha skóra twarzy, potrzebuje silnej ochrony przeciwsłonecznej, a także solidnej dawki składników nawilżających i regenerujących jej warstwę lipidową, stanowiącą swoisty płaszcz ochronny cery.

Skuteczna ochrona przed silnym słońcem

Podstawową barierę ochronną będzie tworzył krem, wzbogacony o filtr przeciwsłoneczny, zabezpieczający przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, które może objawiać się zaczerwienieniem, a nawet poparzeniem skóry. W upalne dni warto mieć pod ręką również wodę termalną, która przyniesie natychmiastową ulgę podrażnionej słońcem cerze.

Ogromne znaczenie będzie miała także codzienna pielęgnacja, która pozwoli przygotować skórę na kontakt ze słońcem oraz pomoże zregenerować ją po długiej ekspozycji na promienie. Sucha skóra twarzy wymagać będzie intensywnego nawilżenia preparatem o zwiększonej zawartości lipidów, takim jak Physiogel, pozwalającym uzupełnić ich niedobory w warstwie ochronnej. Składniki takie jak masło Shea czy uwodorniona lecytyna, dodatkowo zapewnią cerze miękkość i gładkość oraz zabezpieczą przed działaniem pozostałych czynników zewnętrznych.

Zimowa ochrona

Nie zapominajmy jednak, że silne słońce jest symbolem nie tylko lata, ale często również zimy. W związku z tym, nawet w najzimniejszą porę roku, szczególnie podczas szusowania po stokach położonych w wysokich partiach gór, nie należy rezygnować z filtrów przeciwsłonecznych, natomiast codzienną pielęgnację warto wzbogacić o krem zawierający skwalen, glicerol, sterole i ceramidy, które odbudowują płaszcz lipidowy, wiążą wodę w naskórku oraz zwiększają elastyczność skóry.

Sucha skóra twarzy jest coraz częściej występującym problemem, przyczyn którego szukać należy przede wszystkim w otaczającym nas środowisku. Silne słońce, zarówno letnie, jak i zimowe, może być źródłem nie tylko przyjemnego ciepła, ale także dokuczliwych dolegliwości. Jednak właściwa pielęgnacja najwyższej jakości kosmetykami, sprawi, że będzie można cieszyć się każdym jego promieniem przez okrągły rok.