Inspiracje na oświetlenie przedpokoju – 14 propozycji na światło w przedpokoju

Inspiracje na oświetlenie przedpokoju - 14 propozycji na światło w przedpokoju

Jak zaplanować oświetlenie przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, które podczas aranżacji mieszkania często pomijamy. Zupełnie niesłusznie, ponieważ decyduje ono o pierwszym wrażeniu osób, które odwiedzają nasze cztery kąty. Niestety, najczęściej korytarz jest pozbawiony dostępu do naturalnego światła, dlatego odpowiednie zaplanowanie oświetlenia w tej części mieszkania odgrywa bardzo istotną rolę. Jakie więc lampy wybrać do przedpokoju? Jakie oświetlenie będzie zarówno funkcjonalne, jak i efektowne? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Oświetlenie przedpokoju – podstawa aranżacji przedsionka
2. Jak wybrać oświetlenie do przedpokoju?
3. Pomysły na oświetlenie przedpokoju – galeria zdjęć z 15 inspiracjami


Oświetlenie przedpokoju – podstawa aranżacji przedsionka

Podczas aranżacji mieszkania zazwyczaj nie przykłada się większej wagi do wyposażenia przedpokoju. Jest to błąd, ponieważ pomieszczenie to jest wizytówką domu, która bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu gości go odwiedzających. To właśnie dlatego warto zadbać o jego umeblowanie, udekorowanie i wyposażenie w oświetlenie, aby korytarz stał się integralną częścią całego mieszkania. Wobec tego, podstawą będzie dobór odpowiednich lamp, zwłaszcza że ta część domu najczęściej pozbawiona jest naturalnego światła. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze można pozwolić sobie na wszystkie dostępne rozwiązania. Ograniczeniem może być bowiem zarówno wielkość pomieszczenia, jak i jego układ, a także finanse, które przeznaczyliśmy na zakup oświetlenia. Jak więc wybrać to najlepsze, a jednocześnie nie nadwyrężyć swojego portfela? Już podpowiadamy!

Jak wybrać oświetlenie do przedpokoju?

Odpowiednie oświetlenie to nieodłączny element aranżacji przedpokoju. Aby z nim współgrało, podstawą będzie dopasowanie go do jego kształtu, wielkości i stylu wnętrza. Na szczęście większość lamp dostępnych na rynku jest bardzo uniwersalnych, dzięki czemu z łatwością można wkomponować je zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i tym nowoczesnym. Jeżeli jednak celem jest uzyskanie w przedpokoju konkretnego wystroju, zawsze można postawić na oświetlenie o określonym stylu, ale trzeba pamiętać, że w tym wypadku ważny będzie nie tylko wygląd samej lampy, ale również barwa światła. Przykładowo, chłodniejsze barwy lepiej wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, gdzie idealnie podkreślają ich minimalizm, natomiast cieplejsze barwy lepiej wyglądają we wnętrzach klasycznych, gdzie doskonale uzupełniają umeblowanie z naturalnych materiałów. Na aranżację przedpokoju będzie miała też wpływ ilość umieszczonych lamp. I tak w tych mniej doświetlonych wnętrzach dobrym pomysłem będzie umieszczenie kilku rodzajów lamp, nawet na małej przestrzeni, zaś te doświetlone naturalnym światłem wystarczy uzupełnić jedną mocną lampą. Które z nich zatem wybrać? Sprawdźcie!

1. Oświetlenie podsufitowe

Oświetlenie podsufitowe to bardzo częsty wybór do uzupełnienia wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Jego zaletą jest dyskretność, elegancja i uniwersalność, dzięki którym z łatwością można wkomponować je praktycznie do każdego mieszkania. W tym wypadku w zależności od wybranego produktu, można postawić na reflektory punktowe, listwy lub taśmy LED. Każdą z tych propozycji najczęściej montuje się w podwieszanym suficie, w efekcie czego uzyskuje się mocne, a przy tym efektowne oświetlenie.

2. Plafony

Plafony to płaskie lampy, które nie zajmują dużo powierzchni, dlatego są bardzo dobrym wyborem do małych przedpokojów, w których skutecznie uzupełnią aranżowaną przestrzeń. Na rynku jest dostępnych ich kilka rodzajów, poczynając od minimalistycznych modeli, przez geometryczne, aż po wykonane ze zdobionego, malowanego szkła, dzięki czemu można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza.

3. Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są rozwiązaniem efektownym i uniwersalnym jednocześnie. Takie oświetlenie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym i skandynawskim, dlatego że lampy te zazwyczaj wyróżniają się minimalistycznym, chłodnym wyglądem, który idealnie uzupełnia pomieszczenia o takim wystroju. Ich największą zaletą jest jednak możliwość swobodnej regulacji, która pozwala skierować je na elementy wystroju, dzięki czemu można zwrócić uwagę gości na wyposażenie przedpokoju.

4. Żyrandole i sufitowe lampy wiszące

Żyrandole i lampy wiszące to idealny wybór przede wszystkim do pomieszczeń, w których jest odpowiednio dużo przestrzeni, aby je wkomponować we wnętrze nie wpływając na jego funkcjonalność. Tutaj w zależności od wystroju takiego przedpokoju, można postawić zarówno na minimalistyczne, stonowane oświetlenie, które idealnie uzupełni nowoczesny styl, jak i bogato zdobiony żyrandol, który świetnie wpisze się we wnętrze urządzone w stylu klasycznym, retro lub glamour.

Pomysły na oświetlenie przedpokoju – galeria zdjęć z 15 inspiracjami

Oświetlenie przedpokoju w stylu loftowym

Źródło

Oświetlenie przedpokoju lampy wiszące

Źródło

Oświetlenie wbudowane w sufit w przedpokoju

Źródło

Oświetlenie przedpokoju aranżacje

Źródło

Oświetlenie do przedpokoju w stylu eleganckim

Źródło

Loftowe oświetlenie w przedpokoju

Źródło

Eleganckie oświetlenie w przedpokoju

Źródło

Pomysł na oświetlenie przedpokoju

Źródło

Oświetlenie przedpokoju lampa wisząca

Źródło

Inspiracje na oświetlenie do przedpokoju

Źródło

Nowoczesne oświetlenie do przedpokoju

Źródło

Oświetlenie przedpokoju w bloku

Źródło

Pomysł na oświetlenie przedpokoju

Źródło

Oświetlenie do przedpokoju z żyrandolem

Źródło

Inspiracje na oświetlenie przedpokoju

Źródło