Dieta na poprawę urody

Dieta na poprawę urody

Co jeść, aby poprawić urodę?

Kremy, maseczki, peelingi, liftingi, wreszcie operacje plastyczne. Kobieta jest w stanie wiele poświęcić, by zachować młody wygląd na dłużej. Drogie preparaty, luksusowe Spa, botoks czy jeszcze cenniejszy kwas hialuronowy… W tym szaleństwie nie zapomnij, że najskuteczniejszym i najtańszym kosmetykiem jest zdrowa żywność. Jaka konkretniej? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co jeść, aby mieć piękną cerę i włosy?
2. Nabiał, zboża, sezam
3. Warzywa i owoce
4. Dobroczynna woda


Co jeść, aby mieć piękną cerę i włosy?

Tajemnicą pięknej cery i włosów jest urozmaicona dieta, bogata w składniki odżywcze i witaminy, uboga natomiast w tłuszcze zwierzęce i produkty wysoko przetworzone. O ile skóra zdolna jest do regeneracji, włosy i paznokcie nie posiadają tej cechy. Dlatego zadbaj o nie, by od korzenia były zdrowe i mocne. Istnieje cała gama produktów bogatych w witaminy i składniki mineralne, które sprawią, że problemy z łamliwymi włosami oraz rozdwajającymi się paznokciami odejdą w niepamięć.

Nabiał, zboża, sezam

Włosom potrzebna jest głównie witamina A, którą spotkać można w nabiale, pomidorach i marchewce oraz witaminy z grupy B, które wpływają na procesy wzrostu. Aby je dostarczyć organizmowi, jedz drożdże, zboża (wit. B1), nabiał (wit. B2) oraz banany i warzywa strączkowe (wit. B6). Witamina E zwana witaminą młodości korzystnie wpłynie na paznokcie i na włosy oraz skórę, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się. Dostarczą jej pełnoziarniste pieczywo, nasiona słonecznika, sezam i migdały. Niezwykle bogatym i jednocześnie nieco zapomnianym źródłem wszystkich tych składników jest hummus, czyli pasta z cieciorki i sezamu z dodatkiem przypraw i czosnku.

Warzywa i owoce

Aby zachować urodę i zdrowie, nie zapominaj też o warzywach i owocach, najlepiej surowych. Każde z nich zawiera spore ilości witamin i składników odżywczych, odpowiedzialnych za wzmocnienie cebulek włosowych, odnowę struktury paznokcia czy poprawę kolorytu cery, ale również za liczne pozytywne procesy w organizmie. Zawarty w pomidorach likopen działa antyrakowo, karczoch ma właściwości przeciwmiażdżycowe, cebula oczyszcza, a burak czerwony oddziałuje pozytywnie na jelito grube, dzięki dużej zawartości błonnika… Cenne są też granaty, ananasy, borówki, morele… i wiele wiele innych.

Dobroczynna woda

Dopełnieniem zbilansowanej diety, która wspomaga zachowanie urody, jest oczywiście woda, nawilżająca organizm od wewnątrz. Najlepsza jest woda niegazowana, o niskiej zawartości sodu, spożywana przez cały dzień. Pamiętaj, że kosmetyki, mimo coraz bardziej skomplikowanych składników oraz zaawansowanej technologii, nie wystarczą, gdy nie są wspomagane od środka poprzez zdrowe posiłki i wodę, które działają skuteczniej i na dłużej.