Co zrobić, żeby włosy się kręciły?

Co zrobić, żeby włosy się kręciły?

Jak wydobyć skręt z prostych włosów?

W ostatnich latach do łask powracają fryzury z kręconych włosów, które stają się coraz popularniejszym wyborem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. I nic w tym dziwnego, wszak świetnie podkreślają rysy twarzy, dodają frywolności i są bardzo zmysłowe. Co jednak zrobić, gdy ma się proste kosmyki, a chce się uzyskać piękne loki? Jest na to kilka bardzo skutecznych sposobów! Sprawdźcie jak wydobyć skręt z prostych włosów! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co zrobić, gdy włosy nie chcą się kręcić?
2. Na czym polega wydobywanie skrętu włosów?
3. Jak zrobić kręcone włosy?
4. Żel lniany na wydobycie skrętu włosów
5. Plopping na wydobycie skrętu włosów
6. Wydobycie skrętu z prostych włosów – o czym warto pamiętać?


Co zrobić, gdy włosy nie chcą się kręcić?

Jeżeli chcemy wydobyć skręt z naturalnie prostych włosów, wcale nie oznacza to, że będziemy zmuszeni do narażania ich na negatywne skutki działania lokówki, prostownicy lub agresywnych kosmetyków. Nic z tych rzeczy! Jak się bowiem okazuje, jest kilka skutecznych sposobów, które pozwalają wydobyć skręt włosów w domowym zaciszu bez pogarszania ich kondycji. Mowa tutaj przede wszystkim o wykorzystaniu żelu lnianego, który uzyskuje się z gotowanego siemienia lnianego, oraz ploppingu włosów, czyli domowego zabiegu na podbicie ich skrętu. Zanim jednak opiszemy każdą z tych metod, warto wcześniej dowiedzieć się, na czym dokładniej polega wydobywanie skrętu oraz czy każdy ma predyspozycje do uzyskania pięknych loków.

Na czym polega wydobywanie skrętu włosów?

Wydobycie skrętu polega na podkreśleniu urody włosów, które ze względu na uwarunkowania genetyczne mają tendencję do kręcenia się. Oznacza to, że przy użyciu odpowiednich metod stylizacji można podrasować swoją fryzurę, uzyskując na głowie piękne fale. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że absolutną podstawą do zrobienia loków, będzie utrzymanie dobrej kondycji włosów. Do tego niezbędna jest regularna pielęgnacja, a konkretniej mówiąc systematyczne oczyszczanie kosmyków i skóry głowy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń oraz pozostałości produktów do stylizacji. Ponadto, po każdym umyciu włosów z tendencją do kręcenia się, dobrym pomysłem będzie stosowanie preparatów odżywiających, takich jak odżywki, olejki oraz maski, najlepiej bez spłukiwania, które mają za zadanie odżywić, nawilżyć i zregenerować pasma. A gdy zadbamy o odpowiednią pielęgnację, czas najwyższy poznać sposoby na zrobienie kręconych włosów, z których korzystały już nasze babcie!

Jak zrobić kręcone włosy?

Sposobów na zakręcenie włosów jest wiele, jednak sporo z nich wiąże się z pogorszeniem ich kondycji. Mowa tutaj przede wszystkim o wykorzystaniu lokówki i prostownicy, których działanie polega na wykorzystaniu wysokiej temperatury, oraz agresywnych kosmetyków, które wpływają negatywnie na kosmyki. Alternatywą dla nich są domowe sposoby na wydobycie skrętu włosów, które znane są od wieków! Zaliczamy do nich między innymi:

1. Uplecenie włosów w warkocz – pierwszy sposób polega na upleceniu włosów w warkocz: w przypadku krótszych włosów wystarczy jeden grubszy, natomiast w przypadku dłuższych niezbędne będzie zrobienie jednego grubszego i kilku cieńszych, po czym odczekanie kilku godzin. Tutaj im więcej splotów zrobimy, tym więcej fal uzyskamy.

2. Spięcie włosów w kok – drugi sposób polega na spięciu wilgotnych włosów w kok i pozostawienie ich na kilka godzin. W tym wypadku im większy skręt zrobimy, tym większe fale uzyskamy.

3. Ugniatanie włosów – trzeci sposób polega na ugniataniu włosów, co pozwoli na uzyskanie delikatnych fal. W tym celu wystarczy złapać wilgotne włosy, zaczynając od ich końców, następnie chwycić jak najwięcej pasm i powoli przesuwać dłonie do góry, tak aby jednocześnie ugniatać kosmyki. Tutaj im więcej ugniatania, tym więcej fal uzyskamy.

Żel lniany na wydobycie skrętu włosów

Następnym domowym sposobem na zrobienie kręconych włosów jest wykorzystanie żelu lnianego, który uzyskuje się z siemienia lnianego. Aby go przygotować, wystarczy podgrzewać pół litra wody z dodatkiem czterech łyżek siemienia lnianego do momentu aż mieszanka się zagotuje i wytworzy się z niej żel. Gdy całość zgęstnieje, garnek zdejmujemy z ognia, żel odcedzamy od ziaren i pozostawiamy do wystygnięcia. W ten sposób uzyskamy gęstą papkę, która wyróżnia się wieloma właściwościami pielęgnacyjnymi, a dodatkowo potrafi wydobyć skręt włosów! Jak więc jej używać? Poniżej szczegółowa instrukcja!

1. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów, spłukanie szamponu i odciśnięcie ich z nadmiaru wody.
2. Po umyciu włosów, musimy odczekać od kilku do kilkunastu minut, aby końcówki przeschły, ale pozostały wilgotne.
3. Na tak przygotowane włosy nakładamy żel lniany i ugniatamy je od końcówek w kierunku głowy.
4. Na koniec pozostawiamy włosy do wyschnięcia, a gdy już wyschną, powtarzamy czynność palcami.

Sposób z żelem lnianym pozwala skutecznie wydobyć skręt z włosów delikatnie kręconych, a dodatkowo jego stosowanie odżywi, nawilży i sprawi, że będą bardziej lśniące. Takie działanie będzie efektem wielu cennych właściwości zawartych w siemieniu lnianym. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że każdy rodzaj włosa jest inny, dlatego nie powinno się załamywać rąk, jeżeli po pierwszym wykorzystaniu tej metody nie zauważy się oczekiwanych rezultatów.

Plopping na wydobycie skrętu włosów

Kolejnym domowym sposobem, który pozwala na wydobycie skrętu włosów, jest plopping, nazywany również ręcznikowaniem. Jest to metoda suszenia, która która wbrew swojej nazwie, nie wymaga użycia ręcznika, tylko bawełnianego t-shirtu, którym suszy się i ugniata włosy. Jak więc to dokładniej wygląda? Sprawdźcie naszą instrukcję!

1. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów szamponem i nałożenie na nie odżywki bez spłukiwania.
2. Po nałożeniu odżywki, na włosy aplikujemy krem, piankę lub żel do stylizacji i dokładnie wklepujemy wybrany preparat w każde pasmo.
3. Na stole rozkładamy t-shirt w taki sposób, aby jego rękawy były skierowane do nas, a następnie schylamy nad nim głowę, tak aby wszystkie włosy ułożyły się na środku koszulki. Gdy to zrobimy, górną część t-shirtu nakładamy na głowę, aby zakrył wszystkie włosy i na na koniec chwytamy za rękawy i ciasno i związujemy je z tyłu głowy.
4. Tak zrobiony turban pozostawiamy na włosach minimum 2 godziny, w zależności od ich długości i gęstości. Po upływie określonego czasu zdejmujemy koszulkę i dajemy włosom naturalnie wyschnąć.

Oczywiście do zrobienia tego zabiegu możemy wykorzystać też bawełniany ręcznik, jednak metoda ta nieco bardziej obciąża włosy, dlatego zaleca się używanie koszulki. Różnica jest taka, że zamiast zwijania włosów w t-shirt, po prostu ugniata się kosmyki ręcznikiem trzymanym w dłoniach, a na koniec pozostawia do samodzielnego wyschnięcia.

Wydobycie skrętu z prostych włosów – o czym warto pamiętać?

Jak więc widać, wydobycie naturalnego skrętu włosów wcale nie należy do najtrudniejszych, a opisane przez nas domowe metody na kręcone włosy można z powodzeniem wykorzystać we własnym zakresie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym uniknie się pewnych błędów, a tym samym nie pogorszy się ich kondycji i zwiększy się skuteczność wykonywanych zabiegów. Pierwszą z nich jest nie przesadzanie z ilością stosowanych produktów kosmetycznych, których używa się do pielęgnacji i stylizacji włosów. Oznacza to, że ich ilość powinna być dopasowana zarówno do długości, jak i gęstości włosów, a także do ich grubości, w efekcie czego uniknie się ich przeciążenia. Kolejnym elementem, o którym warto pamiętać, jest równomierne rozprowadzanie każdego preparatu, co zwiększy ich skuteczność, zwłaszcza że kręcone włosy są zazwyczaj słabsze i szybciej ulegają przesuszaniu, a ich końcówki mogą się łamać i rozdwajać.