W nowoczesnym stylu

Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym cieszą się ogromną popularnością od lat. Nadrzędną jego cechą jest zamiłowanie do  innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po to, by ułatwić życie mieszkańców. Dom w stylu nowoczesnym to dom elegancki, minimalistyczny, a przede wszystkim funkcjonalny.  Jak urządzić nowoczesną przestrzeń?

Urządzając nowatorskie wnętrze zazwyczaj wykorzystuje się meble o delikatnych zarysach i neutralnych kolorach. Bardzo istotną rolę w takich pomieszczenia odgrywają proste dekoracje do domu, takie jak ozdoby na ścianę,obrazy,nowoczesne plakaty. Są to elementy, które nie zagracają pomieszczeń i do tego są wyraziste i eleganckie. Bo dom nowoczesny to taki, w którym nie traci się przestrzeni kosztem niepotrzebnych „bibelotów”. Wszystko w nim jest przemyślane i spójne.

Podstawowa paleta kolorów

Prostota jest szalenie nowoczesna, dlatego wśród kolorów ścian króluje podstawowa baza taka jak biel, czerń, szarość i beż. Odpowiednie użycie tych kolorów pozwala stworzyć wnętrze stonowane, przejrzyste, a przy tym dalekie od monotonii. Bazową paletę barwną możemy uzupełniać wyrazistszymi kolorami, ale tylko w detalach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się niebieskie, czerwone, złote detale. W tym sezonie nie może oczywiście zabraknąć ultrafioletu oraz uzupełniających kolorów z palety Pantone 2018. Dzięki temu, że baza kolorystyczna jest uniwersalna i niedominująca, bardzo łatwo zmieniać dekoracje do domu na te najmodniejsze, bez konieczności zmiany całego wystroju.

Spójność

Każdy, kto pragnie zaaranżować wnętrza w jednorodnym, modernistycznym stylu, musi wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie. Nowoczesne wnętrza obligują do spójności, a to wiąże się z fachową wiedzą w tym zakresie. Już na etapie projektu trzeba wiedzieć, że utrzymanie charakteru wnętrza wymaga konsekwencji. Każdy element, który zagości w nowoczesnym domu musi mieć dokładnie określone miejsce i współgrać z resztą elementów, niezależnie, czy jest to sofa, komoda, czy pościel w sypialni.

Umiar

Najważniejsze to zachować umiar. Nowoczesne wnętrze to proste wnętrze, nie lubi chaosu i ciężkich rozwiązań. Jednak efekt prostoty nie jest łatwy do osiągnięcia, a osoby niedoświadczone mogą mieć niemały problem podczas aranżacji tego typu wnętrz. Tutaj liczy się wszystko, nic nie jest przypadkowe – każdy mebel, każdy detal. W tym stylu obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”, dlatego wybierając dekoracje wnętrz, meble, rozmieszczenie ścian, kolory zachowaj ostrożność. Ważna jest również jakość elementów wystroju. Dużo lepiej zainwestować w jedną droższą, ale solidniejszą i bardziej designerską komodę, niż zakupić tańszy komplet mebli gorszej jakości. Najwięcej umiaru należy mieć we wszelakich ozdobach – ich nadmiar kłóci się z nowoczesnym wnętrzem.

Jasność

Silnym akcentem nowoczesnych projektów jest oświetlenie, które pojawia się niemal wszędzie. To ono kreuje przestrzeń. Lampy, żyrandole i kinkiety są elementami zwracającymi na siebie uwagę , są funkcjonalne i zarazem doskonałe, jako nietuzinkowe dekoracje do domu. Dzięki  „świetlistym rozwiązaniom” nie straszna jest noc, ani deszczowa aura.

Nowoczesne oświetlenie nie skupia się jedynie na tym głównym – sufitowym, ale pada na wnętrze z różnych punktów niejako podkreślając to, co jest w danym pomieszczeniu najistotniejsze. Bardzo innowacyjne, a zarazem nastrojowe jest światło, które pada z dołu – od podłogi i skierowane jest ku górze. Podświetlić można także obrazy, plakaty, a nawet meble.

Minimalizm w dodatkach

Wybierając dekoracje wnętrz w stylu nowoczesnym, bezwzględnie należy zrezygnować z wszelkich wiejskich ozdób, ciężkich obrazów, firan i żyrandoli.  Dekoracji i dodatków powinno być jak najmniej. Warto poświęcić czas na wybór odpowiednich ozdób – to one sprawiają, że dom staję się ciepłym i przytulnym miejscem.  Dużą rolę dekoracyjną pełnią ściany w nowoczesnych wnętrzach – koniecznie powinny być zagospodarowane. Eleganckie awangardowe ozdoby na ścianę, nowoczesne plakaty, zdjęcia w nowatorskich ramkach,  wszystko po to, by nadać prekursorski wyraz przestrzeni.

Dla osób ceniących delikatne minimalistyczne akcenty o nieszablonowym przekazie polecamy zestaw 3 plakatów Good Vibes W roku 2018 zieleń wciąż w modzie, stąd doskonałym pomysłem w aranżacji innowacyjnych wnętrz są trzy botaniczne plakaty. Wprowadzą powiew świeżości, dodadzą nieszablonowego uroku oraz wprawią w dobry nastrój wszystkich mieszkańców supernowoczesnych pomieszczeń.

W nowoczesnym salonie, czy sypialni nie może zabraknąć także plakatów z napisami. Jedno słowo zapisane dekoracyjną czcionką doda osobistego charakteru domowej przestrzeni. Plakaty Happy, Kreatywność, czy Family to kwintesencja nowoczesnej prostoty i dobrego smaku.

Nowoczesne wnętrza słyną z minimalistycznych, prostych dodatków i delikatnych kolorów. Cały wystrój tworzy aurę harmonii i ładu.  Awangardowe wnętrza to przestrzenie otwarte, odważne – nie mające nic do ukrycia. Chcesz stworzyć swój wymarzony dom? Wybierz odpowiedni charakter swojego lokum, najważniejsze, aby styl wnętrza odzwierciedlał osobowość oraz indywidualne upodobania wszystkich domowników.

Jeśli szukasz plakatów, które uzupełnią Twoją nowoczesną przestrzeń, zajrzyj na posterilla.pl

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com