Plakatowy kalendarz adwentowy

Grudzień to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W pogoni za prezentami, szalonymi porządkami i poszukiwaniem najpiękniejszych świątecznych dekoracji, łatwo zapomnieć, że najważniejsze jest wewnętrzne przygotowanie do świąt. To czy Twój dom podczas wigilii będzie błyszczał i  cała rodzina będzie wychwalać własnoręcznie wykonane wieńce, to sprawa drugorzędna. Adwent to okres sprzątania duszy, postanowień, przemyśleń i refleksji nad sobą i swoim dotychczasowym postępowaniem.

Podaruj sobie w tym roku wyjątkowy prezent – wraz z  kalendarzem adwentowym, w którym zamiast czekoladek, czekają na Ciebie wyjątkowe plakaty z napisami, przeżyj 24-dniową podróż do wnętrza siebie. Usiądź przy wigilijnym stole odmieniony, spokojny i świadomy tego, jakie są Twoje życiowe priorytety.

1. Dzisiaj to dar

„Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar”, głosi napis z tego plakatu. Nie skupiaj się na tym co było, nie rozpamiętuj przeszłości. To co wydarzy się w przyszłości jest nieprzewidywalne. Nie staraj się na siłę wszystkiego zaplanować. Ciesz się tym co jest tu i teraz. Bądź wdzięczny za każdy dzień.

2. Sometimes you learn

Traktuj porażki jak naukę. Pamiętaj, że wygrana smakuje słodko, ale jeśli umiesz wynieść coś dla siebie z porażki to wygrywasz za każdym razem.

3. You can do it

Walt Disney mawiał, że jeśli potrafisz o czymś marzyć, to jesteś w stanie to osiągnąć. Nigdy nie trać wiary w marzenia one dadzą Ci siłę do osiągania celów.

4. Walcz

Jeżeli na czymś bardzo Ci zależy, nie odpuszczaj. Dołóż wszelkich starań by dotrzeć tam, gdzie chcesz.

5. Odpuść

Trzeba też wiedzieć kiedy odpuścić, kiedy gra nie jest warta świeczki.

6. Grateful heart

Miej szczodre serce. Obdarowuj nim każdego, kogo spotkasz, a otrzymasz od innych dwa razy tyle ile sam z siebie dajesz.

7. Delektuj się życiem!

Codziennie znajdź czas by delektować się prostymi przyjemnościami, by czerpać z prozy życia drobne kropelki szczęścia. Lśnij, śmiej się, oddychaj głęboko, uwierz w siebie, myśl pozytywnie, inspiruj, kochaj, tańcz, spaceruj, jedz i delektuj się życiem!

8. Bright side of life

Myśl pozytywnie. Szukaj dobrych stron każdej sytuacji, a będziesz spokojniejszy, szczęśliwszy i zdrowszy!

9. Więcej!

Zastanów się, czego chcesz od życia. Czego potrzebujesz w większej ilości. Zrób postanowienie, że poświęcisz w przyszłym roku więcej czasu na istotne dla Ciebie rzeczy.

10. Balony nad miastem

Niech Twoje myśli będą lekkie i barwne jak te balony z plakatu. Nie myśl jedynie o starych marzeniach ale wciąż twórz w swojej głowie nowe. Nie zatrać w sobie wewnętrznego dziecka.

11. Mama I

Zastanów się ile znaczy dla Ciebie Twoja mama. Poświęć jej więcej czasu, okaż jej miłość, szacunek powiedz jej wszystko to, co od dawna chciałeś.

12. Tata I

Spędź trochę czasu ze swoim tatą. A jeśli nie ma go już z Tobą zanurz się na chwilę we wspomnieniach i podziękuj mu za to co od niego otrzymałeś.

13. Miłość – List do Koryntian

Prawdopodobnie najpiękniejsze wersy traktujące o miłości jakie zostały napisane. Postaraj się zanalizować ich treść i zastanów się, czym dla Ciebie jest miłość do drugiego człowieka.

14. W tym domu…

Jakie zasady panują w Twoim domu? Spróbuj porozmawiać o tym z rodziną. Usiądźcie wspólnie i zastanówcie się, co dla Was jest ważne, jakie są Wasze wzajemne relacje.

15. Razem mamy wszystko

Doceń swoją drugą połówkę. Niech wie, że jest dla Ciebie najważniejsza, że razem możecie góry przenosić. Ciesz się tym, że masz u boku kogoś, kto Cię wspiera.

16. Every moment matters

Każdy moment jest na wagę złota, bo życie jest jedno. Pamiętaj o tym w każdej chwili.

17. Happy

Bądź szczęśliwy i dawaj szczęście innym.

18. Życie jest za piękne

Nie traktuj życia zbyt serio. Wprowadź więcej luzu. pozwól sobie czasem na chwilę szaleństwa.

19. Less is more

Łatwiej najeść się małą łyżeczką. Czasem mniej znaczy więcej.

20. Let’s go

Nie odkładaj wszystkiego na później. Działaj!

21. Prawdziwa przyjaźń

Przyjaźń to wyjątkowa relacja. Pielęgnuj ją z należytą starannością, bo to rzadki i wymagający kwiat.

22. Desiderata 

Staraj się żyć według ustalonych przez siebie zasad. Bądź człowiekiem prawym o wielkim sercu. Przeżyj swoje życie najlepiej jak się da, wypij do ostatniej kropli.

23. Jakby wszystko było cudem

„Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby. Albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko.” Wybór należy do Ciebie.

24. Rodzina

Zanim zasiądziesz do Wigilii, zastanów się, czym jest dla Ciebie rodzina. Pomyśl o każdej osobie, z którą usiądziesz do wspólnego stołu i zaplanuj, co komu będziesz życzyć. Niech te życzenia płyną prosto z Twojego serca.

Plakaty z kalendarza adwentowego znajdziesz na posterilla.pl

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl