Ozdoby na ścianę w kuchni

Kuchnia – miejsce w którym komponuje się potrawy, wypełnia się miłością talerze, a jej zapach koi nerwy, otula ciepłem i już na zawsze kojarzy się z domem rodzinnym. Kuchnia to serce, centrum domu. Bardzo dobrze, że coraz częściej kuchnie są otwarte na salon. Dzięki temu ich czar wypełnia cały dom i umożliwia jednoczesne gotowanie i udział we wszelkich spotkaniach rodzinnych i towarzyskich. Kuchnia nie jest już miejscem, w którym goszczą jedynie domownicy, najbliższe nam osoby ale zupełnie otwartą i dostępną dla wszystkich częścią naszego mieszkania, czy domu.

Ponieważ kuchnia staje się integralną częścią reszty domu, głównie salonu, jadalni powinna spójnie łączyć się z nim swoim wystrojem. Z tego powodu należy dobrać odpowiednie dekoracje wnętrz, ozdoby, a nie jedynie zadbać o obecność wszystkich, koniecznych do gotowania sprzętów. Kuchnia to specyficzne pomieszczenie do dekorowania, gdyż z reguły nie ma w niej miejsca na dodatki niefunkcjonalne. Jedyną przestrzenią , którą możemy dowolnie ozdabiać są ściany. A jak zrobić to w modny i ciekawy sposób?

Płytki bez ograniczeń

Kolorystyka, zdobienia, forma i wielkość płytek obecnych na rynku jest tak mnoga, że cokolwiek zrodzi się w głowie osoby urządzającej swoją kuchnię, bez trudu odnajdzie te odpowiednie do własnej aranżacji. Małe kuchnie, których ściany zapełnione są szafkami i półkami, mogą także być modne właśnie poprzez wzorzyste i nietuzinkowe płytki .

Płytki heksagonalne są niezwykle efektowne. Można znaleźć nawet takie, które dają efekt 3D i wspaniale współgrają z nowoczesnymi wnętrzami. Bardzo popularne są również wielkoformatowe płytki – im większe, tym lepsze. Także wielbiciele mozaiki znajdą coś dla siebie. Drobne kolorowe płytki w postaci paseczków, czy kamyczków to nietuzinkowe ozdoby na ścianę w kuchni.

Także kolorystyka jest niebagatelna. Szarości, także te dające efekt surowego betonu to propozycja dla minimalistów, zaś wielobarwne dekory rozweselą kuchnię w tradycyjnym stylu.

Panele szklane do wyboru

Bardzo funkcjonalne a zarazem dekoracyjne są panele szklane. Hartowane szkło jest trwałe i łatwo je utrzymać w czystości, a do tego może mieć kolor jaki tylko właściciel sobie wymarzy.

Panele szklane mogą mieś intensywne kolory. Mogą też być niemal jak obrazy na ścianę, przedstawiając prowansalskie pejzaże. Są dobrą alternatywą w dekoracji aneksów kuchennych, których przestrzeń zagospodarowana jest praktycznie co do milimetra.

Smakowite plakaty

Plakaty do kuchni to dekoracje, które przeznaczone są zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. Z powodzeniem można dobrać duży lub mały format w zależności od potrzeb. Są to dekoracje wnętrz, które z łatwością wymienisz, lub przeniesiesz w inne miejsce za każdym razem odświeżając wygląd swojej kuchni. Apetyczne babeczki, owoce, czy kubki pełne gorącej aromatycznej kawy to motywy które zwykle zawierają plakaty do kuchni. Dla osób z większa fantazją, z poczuciem humoru i dystansem są plakaty z napisami, zabawnymi cytatami.

Dobierając plakaty należy zwrócić uwagę, by wspólnie tworzyły całość, utrzymane były w podobnym klimacie lub opowiadały sobą jakąś ciekawą historię.

Dekoracje naklejane

Od dłuższego czasu naklejki cieszą się dużą popularnością wśród osób urządzających wnętrza na nowo, a także tych, którzy szukają nowatorskich sposobów na to by odświeżyć istniejący już design.

Można wybrać naklejki w formie napisu lub kształtem odpowiadające produktom spożywczym takim jak owoce, czy warzywa. Bardzo praktyczne jest to, że samemu można skomponować z nich autorskie ozdoby na ścianę.

Czas w dobrym stylu

Zegar to obowiązkowy detal w każdej kuchni. Jego wielkość i forma zależą od miejsca, jakie możemy na niego przeznaczyć oraz panującego w kuchni stylu. Zegary klasyczne, elektroniczne, nowocześnie minimalistyczne lub z kolorową tarczą. Wybór jest nieograniczony. Za pomocą nietuzinkowego zegara w łatwy sposób można ozdobić ścianę w kuchni. Ponieważ jest to dekoracja funkcjonalna, to łączy w sobie przyjemne z pożytecznym – ideał wśród ozdób.

Co jeszcze można powiesić w kuchni?

Wystarczy rozbudzić swoją wyobraźnię. Dekoracje wnętrz odpowiednie na kuchenne ściany można znaleźć dosłownie wszędzie! Przemalowane zabytkowe sztućce w drewnianej ramie, zawieszki drewniane, metalowe tabliczki, zdjęcia, a nawet obrazy na ścianę z motywem kulinarnym.

Dla osób ceniących praktyczność ponad wszystko, a także dla miłośników natury wspaniałą dekoratorską propozycją są zioła zawieszone w ciekawych doniczkach na ścianach w kuchni. Zamiast zwykłych doniczek mogą to być wielkie puszki po konserwach, czy różnokształtne słoiki.

Warto popuścić wodze fantazji, nie tylko tworząc nowatorskie dania, ale także tworząc w swojej kuchni przestrzeń ze smakiem.

Idealne plakaty do kuchni ? Znajdziesz je na posterilla.pl

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com