Natura we wnętrzach

Rok 2018 to czas wzmożonej świadomości społecznej. Dziś współczesny człowiek wie, jak ważna jest otaczająca go przyroda. Powrót do natury to powrót do korzeni, do przeszłości. Zwrócenie się ku przyrodzie jest odbudowaniem wspaniałej więzi pomiędzy nią, a człowiekiem. Natura jest wszechobecna, a jej bogactwo jest dla  nas dobrodziejstwem.  Jakie to szczęście, że możemy czerpać z niej pełnymi garściami!  Nie dziwi nas fakt, że coraz chętniej zapraszamy środowisko naturalne do naszych domów. To wspaniały trend, który pozwala być bliżej niej i cieszyć się jej obecnością. W jaki sposób stworzyć własne wnętrze bardziej przyjazne i bliższe naturze?

Uczta dla duszy

Współczesny świat jest coraz bardziej zautomatyzowany i przesiąknięty nowymi technologiami. Nic dziwnego, że w tym chaosie szukamy namiastki natury w naszych domach. Zastosowanie elementów natury pod postacią mebli, tekstyliów, dodatków,  stwarza niepowtarzalny przytulny nastrój. Naturalne wnętrza są  wspaniałą ucztą dla duszy. Bliskość przyrody ułatwia odpoczynek, wycisza. W domu, w którym natura jest na wyciągnięcie ręki czuje się niemal pierwotny komfort zmysłów oraz wewnętrzną harmonię.

Projektując swój wymarzony dom w zgodzie z przyrodą, należy postawić na kolorystykę ziemi – piaskowe beże, brązy, czy kolor wanilii. W takim wnętrzu nie powinno zabraknąć takich materiałów, jak naturalne drewno, kamień, płótna oraz  szkło.

Dary natury

Materiały naturalne doskonale wpisują się właściwie w każdy styl i kolorystykę, dobrze też dopasowują się do naszych zróżnicowanych potrzeb. Zastosowanie  surowców naturalnych to bardzo praktyczna i efektowna koncepcja na aranżację pomieszczeń. W naturalnych wnętrzach króluje przede wszystkim drewno, które  ma szereg wspaniałych zastosowań i pasuje do każdego stylu. Jego piękna naturalna barwa, przepiękne słoje i zapach to tylko nieliczne atrybuty tego wspaniałego surowca. Ten materiał jest w pełni ekologiczny i wykazuje doskonałe właściwości. Jest odporne na działanie wielu czynników fizycznych i chemicznych. Drewno doskonale sprawdzi się np. na ścianach i podłogach, niezwykle efektowne i trwałe są też wszelkie drewniane dekoracje wnętrz.

W naturalnym domu nie powinno także kamienia. Najczęściej wykorzystywanymi kamieniami przy aranżacji wnętrz są trawertyn, granit, kwarc i onyks, które dodają pomieszczeniom klasy, elegancji i odrobiny ciężkości. Drewno w towarzystwie kamienia, daje nieograniczone możliwości, to para idealna. Kamienna podłoga stanowić będzie piękną podstawę dla drewnianych mebli. Granit dzięki swej trwałości doskonale nadaje się na blaty kuchenne. Kamienne umywalki dają niesamowity efekt. Ozdobią nawet bardzo minimalistyczną i nowoczesną łazienkę.

Naturalne wnętrza pełne zieleni

Najbardziej powszechnym i popularnym sposobem na udekorowanie swego naturalnego domu są kwiaty.  Piękne egzotyczne rośliny, paprocie, mini drzewka, oraz kwiaty w tym niezwykle popularne, wdzięczne i dekoracyjne storczyki, to piękne nawiązanie do natury. Tak efektowne dekoracje wnętrz ożywią każde pomieszczenie, wprowadzając do niego świeżość, zapach i radość. Kwiaty, jako dekoracje do domu to rozwiązanie ponadczasowe, wiecznie modne, a ich niewątpliwym atutem jest to, że pasują do każdego stylu.

Zupełną nowością są ogrody wertykalne. Są to niejednokrotnie całe ściany pokryte bujną roślinnością. Dają wrażenie przebywania na łonie natury. To także wspaniały pomysł na umiejscowienie ziół, niezbędnych w kuchni i dodających jej niebywałego aromatu. Brakuje Ci  miejsca na doniczki – ściana może stanowić dobrą alternatywę!

Obraz natury

Chcesz ożywić swoje ściany, ale często zapominasz o podlewaniu? Plakaty przyrodnicze, to nowoczesne  i bardzo efektowne rozwiązanie.

Plakaty z motywem natury takie, jak zestaw 3 plakatów Good Vibes, to wspaniała propozycja dla miłośników botanicznych grafik. Taki zestaw nada uroku i harmonii najbardziej wymagającym wnętrzom.

Zestaw 4 plakatów botanicznych, to okazała kolekcja złożona z czterech fantastycznie do siebie dopasowanych obrazów. Tak oryginalne dekoracje do domu są świetną propozycją zarówno do salonu, kuchni, czy wymarzonej naturalnej sypialni.

Pozytywny wpływ natury na otoczenie jest nieoceniony. Im więcej w naszym wnętrzu naturalnych elementów, tym lepiej się w nim czujemy.  Wyjątkowy klimat można stworzyć tylko w  zgodzie z naturą i z samym sobą. Warto wsłuchać się w siebie projektując swój wymarzony azyl!

Szukasz interesujących zestawów do swojego naturalnego wnętrza? Zajrzyj na posterilla.pl

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com