Kino domowe we wnętrzu

Kino jest jakby zwierciadłem społeczeństwa, ukazującym jego najtajniejsze marzenia i aspiracje.
Stąd jego ogromna siła i niemal nieograniczona przenikliwość.”

– Jane Fonda.

Jeśli tak jak my, kochasz kino, dobrą grę aktorską, zabawne komedie, emocjonujące dramaty, czy wartościowy dokument, to koniecznie w swoim domu stwórz kawałek komfortowej przestrzeni, gdzie z przyjemnością oglądniesz wartościowe produkcje.

Uwielbiasz dobry film, jednak nie przepadasz za publicznym kinem? Zaprojektuj prywatne kino w swoim domowym zaciszu. Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy klika podpowiedzi, jak wygodnie urządzić kącik telewizyjny, gdzie znaleźć najlepsze miejsce na telewizor i jak prawidłowo ustawić kanapy.

Jak wydzielić przestrzeń na kącik filmowy?

Kącik telewizyjny stwórz w samym sercu Twojego domu – w salonie. To doskonałe miejsce, gdzie wraz z najbliższymi możesz spokojnie spędzać czas, relaksując się przy dobrym filmie. Wydziel specjalną strefę kinową, używając do tego dużej prostokątnej kanapy ustawionej bezpośrednio przed ekranem telewizora. Taki zabieg wyodrębni przestrzeń, zapewniając komfort użytkowania. Już na etapie aranżacji przestrzeni filmowej, zadbaj o kilka podstawowych zasad. Po pierwsze telewizor, należy umiejscowić jak najdalej od okna, dzięki temu ochronisz skutecznie ekran przed promieniami słonecznymi. Po drugie, prawidłowa odległość między kanapą a ekranem telewizora powinna wynosić co najmniej 2- 3 metry. Takie bezpieczne oddalenie, uchroni Twoje oczy przed niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania TV. Po trzecie, jeśli wybrałeś zawieszenie ekranu plazmowego, na ścianie, to szczególnie zadbaj o to, by środek ekranu był usytuowany na linii wzroku.

Wyposażenie wnętrz do kącika telewizyjnego

Odpowiednie wyposażenie wnętrz stanowi bardzo ważny czynnik w prawidłowej aranżacji kącika telewizyjnego. Niezwykle istotny jest wybór dobrej  i wygodnej kanapy. Wielkość kanapy w dużej mierze zależy od rozmiaru salonu i wydzielonej przestrzeni kinowej. Do małego salonu, możesz wybrać narożnik z siedziskami lub kanapę z dwoma fotelami po bokach. Meble wypoczynkowe powinny być przede wszystkim wystarczająco miękkie, by zapewniać Ci jak najwyższy poziom wypoczynku. Nie ma jednej złotej recepty na idealny materiał, wszystko zależy od Twoich osobistych upodobań i preferencji. Możliwości jest wiele, w grę wchodzą sztuczne tekstylia,  bądź skóra. Ta ostatnia opcja jest niestety dość kosztowna i niekoniecznie komfortowa i przyjemna dla wszystkich. Praktyczne wyposażenie wnętrz to funkcjonalne akcesoria. Przed kanapą koniecznie postaw mały stolik, który będzie świetnym miejscem na wszelkie pyszności, które możesz spożywać podczas domowego seansu filmowego oraz miejscem na odłożenie pilota. Warto by w pobliżu były też miękkie poduszki i pled do okrycia.

Idealny telewizor

Wybór właściwego telewizora lub projektora, to bardzo ważne zadanie. W swojej przestrzeni telewizyjnej zainwestuj w dobry telewizor plazmowy o wysokiej rozdzielczości. Wybór odpowiedniej wielkości TV, zależny od wielkości pomieszczenia.  Do przeciętnego salonu w mieszkaniu całkowicie wystarczy model LCD do 32 cali, który możesz powiesić np. na ścianie. Jeśli lubisz eksperymentować, to dobrym rozwiązaniem może okazać się także projektor multimedialny, który może na nowo zdefiniować Twoje dotychczasowe doświadczenie związane z oglądaniem filmów. Wyświetlając obraz o przekątnej nawet do 300 cali poczujesz się jak w trakcie prawdziwego seansu kinowego. Pamiętaj, aby zastosować  projektor będziesz potrzebować sporo pustego miejsca na ścianie (koniecznie białej) lub rozsuwany ekran. Nie zapomnij także, że bez odpowiedniego nagłośnienia, nie stworzysz atmosfery kinowej. Dobrze zaplanuj rozmieszczenie głośników, ich ilość i wielkość mają naprawdę wielkie znaczenie.

Dekoracje wnętrz w przestrzeni kinowej

Dekoracje wnętrz  w wyposażeniu kącika kinowego stanowią tak zwaną „wisienkę na torcie”.  To wspaniałe dopełnienie, dzięki któremu z łatwością wyrazisz siebie we wnętrzu. Przy urządzaniu kącika filmowego będziesz potrzebować dodatków, które będą efektownie współtworzyć całość aranżacji. Wybierz odpowiedni stojak na płyty CD, DVD oraz szafkę na kółeczkach, na której umieścisz cały sprzęt multimedialny. Takie dekoracje do domu są nie zwykle użyteczne i funkcjonalne. Wśród oryginalnych dekoracji nie powinno zabraknąć także takich elementów, jak zegar, nastrojowe świece, latarenki, obrazy na ścianę czy nowoczesne plakaty. Wszystko to po to, by zbudować miły i przytulny nastrój. Naszym zdaniem, w kąciku filmowym doskonale sprawdzą się plakaty, które niosą za sobą wartościowy przekaz.

Naszą propozycją jest plakat Szczęście to ludzie. Niech to cudowne, wartościowe przesłanie, przypomina Ci jak ważne w Twoim życiu są relacje z bliskimi. Celebruj wspólne chwile, oglądając ciekawe filmy i relaksując się towarzystwie ważnych Twemu sercu osób.  A co powiesz na plakat Szczęście jest wyborem? To niezwykle mocny przekaz, który w połączeniu z piękną melancholijną fotografią tworzy niebanalne połączenie. Takie dekoracje do domu to coś więcej niż tylko dodatki, to wyraz najgłębszych wartości, przekonań i swego rodzaju „przypominacz”, który w chwilach zwątpienia przypomni o tym, co w życiu najważniejsze.

Zadbaj o siebie w swoim własnym domu. Stwórz takie miejsce odpoczynku i relaksu, które będzie w zgodzie z Tobą oraz Twoimi potrzebami. W końcu w tym wszystkim chodzi o to, by sprawić sobie radość – jeśli nie dobrym filmem, to dobrą książką na kanapie J.

Życzymy Ci, aby wszelkie Twoje pomysły na idealną aranżację kącika filmowego zostały zrealizowane. Nie bój się eksperymentować i poszukiwać J.

Szukasz pomysłu na wyjątkowe dekoracje do domu? Zapraszamy na posterilla.pl  

Znajdziesz tu nietuzinkowe plakaty, które niezwykle udekorują Twoją kinową przestrzeń.

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com