Dom naturalnie piękny – aranżacje z naturalnych materiałów

Nowy rok, nowe plany? A może nowy rok – nowe dekoracje wnętrz? Początek roku to czas postanowień, nowych projektów, to także czas wyprzedaży. Idealny moment by urządzić swoje mieszkanie, zrobić remont czy zakupić nowe dekoracje do domu. Dom to miejsce wyjątkowe, magiczne, ma niesamowitą energie, nie bez powodu mówi się, że jest odzwierciedleniem ludzkiej duszy. Już na etapie projektu czujemy w sercu jak ma wyglądać nasza wymarzona przestrzeń. Przykładając niesamowitej staranności w gąszczu trendów i propozycji poszukujemy natchnienia, bodźca. Owszem inspiracje są  istotne, ważne, wskazują kierunek, jednak to tylko inspiracja – dopiero zaadaptowanie jej „po swojemu” sprawi, że to będzie to naprawdę nasza wizja.

Rok 2018 zapowiada się niezwykle ciekawie we wnętrzach. Ukłon w stronę natury to zamiłowanie do  prostoty a jednocześnie efektownych aranżacji. Wszystko za sprawą wysokojakościowych i odznaczających się naturalnym pięknem materiałów. W jaki sposób sprawić, aby nasz dom stał się przyjaznym naturze azylem? Potrzebujesz inspiracji w 2018 roku? A może pragniesz odświeżyć swoją przestrzeń?  Przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek, charakteryzujących wnętrza naturalnie piękne.

Projekt drewno

Jednym z obowiązujących trendów  we wnętrzach w 2018 roku jest widoczny ukłon w stronę przyrody.  Dużą popularnością cieszy się surowe drewno –  zwłaszcza te które nosi na sobie znamiona czasu. Im starsze tym lepsze. Sęki, słoje, kiedyś niedoceniane, dziś uwielbiane. Odchodzimy od iluzji doskonałości, perfekcyjnych pomieszczeń. Wracamy do natury! Wracamy do tradycji. Umiłowanie prostoty, celowe poszukiwanie niedoskonałości to zamierzony efekt projektantów. Dziś rzeczy surowe nabierają zupełnie innego wymiaru. To trend ponad czasowy, natura nigdy nie wychodzi z mody, to co się zmienia to nasza perspektywa postrzegania.  Wykorzystanie drewna we wnętrzach wpływa niezwykle pozytywnie zarówno na przytulną atmosferę, jak i na zdrowie lokatorów – dzieję się tak dzięki emitowaniu ujemnych jonów oraz neutralizowaniu niektórych toksycznych substancji obecnych w powietrzu. To co równie istotne to fakt, że drewno w sposób naturalny reguluje wilgotność powietrza. Dziś drewno staje się ponownie pożądane i wszechobecne. Do wyboru mamy podłogi z drewna, drewniane ościeżnice, framugi okien, progi, meble drewniane, dekoracje wnętrz z drewna, czy wreszcie płytki imitujące drewno – doskonały wybór do kuchni – im więcej drewna tym lepiej.

Barwy ziemi

Wybierając odpowiednie kolory do wnętrz, warto skupić się na tych które swą prostotą i  ponadczasowością idealnie będą komponować się z naturą. Biel – niezwykle przewidywalna, bezpieczna  pasuje do każdej aranżacji oraz do każdego stylu, zaś białe dekoracje do domu są uniwersalne i ponadczasowe. Nasze poszukiwania i wybory absolutnie jednak nie powinny zawężać się do bieli, kolory są jak najbardziej w naturze pożądane! Naturalne barwy porządkują i powiększają optycznie przestrzeń. Najbardziej popularne to odcienie  szarości, kremu,  beżu, kości słoniowej. Warto zadbać o to by odznaczały się one w miarę neutralnym odcieniem, który naśladować będzie łagodną paletę barw matki natury.

Naturalny element

Dekoracje do domu z naturalnych komponentów dają niesamowite możliwości jeśli chodzi o dekorowanie pomieszczeń. Tworząc naturalną przestrzeń warto zadbać o to, by całość wnętrza była spójnym obrazem. Dlatego wybierając materiały warto rozważać te, które swą strukturą odzwierciedlają przyrodę. Przy wyborze materiałów szczególnie polecamy len, surowe płótno, bądź naturalną niebarwioną bawełnę. Jeśli chodzi o wybór surowców meblowych, to tutaj również mamy szerokie pole manewru od wikliny, bambusa, rattanu, drewna,  kamienia czy  fragmentów skał. Nie wątpliwe ekologicznym wnętrzom  uroku dodadzą  własnoręcznie wykonane dekoracje, oryginalne obrazy, ozdoby na ścianę czy plakaty koniecznie odzwierciedlające naturę. Dodatki, które pomogą wyeksponować charakter przestrzeni.

Ozdoby na ścianę w zgodzie z naturą

 Pióra, drewno, naturalne tkaniny, zasuszone kwiaty i liście, szyszki, zdjęcia – natura dostarcza nam wielu ozdób, z których stworzysz niebanalne dekoracje do domu.

Z naturalnych sznurków można upleść bardzo modne makramy. Także inspirowane indiańską kulturą łapacze snów z dodatkiem ptasich piór pięknie udekorują Twoją ścianę. Plakaty z naszej serii Scandinavian doskonale współgrają z naturalnym wnętrzem.  Za pomocą zestawów plakatów z motywem botanicznym utworzysz w swoim domu klimat tropikalny, a zieleń liści obecnych na plakatach będzie dobrym akcentem kolorystycznym na Twojej stonowanej w swej barwie ścianie.

Umieść w gablotach ptasie pióra lub zasuszone kwiaty i liście a otrzymasz niepowtarzalne ozdoby na ścianę.

Trendy trendami, przychodzą i odchodzą. Wszystko mija, nic nie jest stałe. Można mieć pięknie urządzony dom, ale warto pamiętać że dom to przede wszystkim ludzie. Jeśli będzie  w nim miłość to już jest niezwykle piękny i bogaty.  Dobrych wyborów w 2018 roku.

Szukasz pomysłu na plakaty, które zawisną w Twoim naturalnym wnętrzu? Zapraszamy na posterilla.pl

Źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com