Plakaty — co w nich takiego, że wracają jak bumerang?

Kto z nas nie miał kiedyś na ścianie plakatu. Podobizny gwiazd muzyki, aktorów, ulubionych piosenkarzy i piosenkarek, oraz sportowców zdobiły ściany praktycznie wszystkich nastolatków z lat 90-tych. Popularne w tych czasach gazety młodzieżowe takie jak Bravo, Bravo Girl, Bravo Sport do każdego numeru dodawały plakat z celebrytą. Ściany pokojów nierzadko w całości pokryte były takimi ozdobami, kto miał ich więcej, był bardziej cool, młodzież urządzała wycieczki do domów kolegów i koleżanek, aby obejrzeć ich kolekcję popularnych plakatów. Plakaty były kultowe i dziś można powiedzieć, że był to jeden z symboli lat 90-tych. Z upływem czasu, ciężko powiedzieć, nawet kiedy zniknęły, tak samo, jak spadła popularność pism dla młodzieży.

Plakaty — co w nich takiego, że wracają jak bumerang?

W czasach kiedy nie było Internetu, komputer był towarem luksusowym, a kablówka z kanałami muzycznymi była tylko w nielicznych domach, gazety i plakaty były dla młodych ludzi czymś w rodzaju łączności ze światem. Plakaty z idolami były, tym czym dziś są „lajki” na Facebooku czy serduszka na Instagramie. Ludzie potrzebują idoli, potrzebują z kimś się utożsamiać, na kimś się wzorować, dlatego wieszając plakat Shakiry na ścianie, młoda dziewczyna wciskała wirtualny guzik „obserwuj”. Dziś plakaty zmieniły całkowicie swoje oblicze oraz swoje przeznaczenie. Wraz ze zmianą trendów, plakaty przestały być okazywaniem sympatii idolom — od tego jest Internet, teraz stały się one stylowym gadżetem, modnym elementem wystroju wnętrza.

Plakaty dekoracyjne

Obecnie plakaty sprawdzają się jako doskonałe dekoracje do pokoju. Bez względu czy jest to pokój dzienny, jadalnia, kuchnia czy pokój dziecka, producenci plakatów dają ogromne możliwości, duży wybór wzorów i motywów sprawia, że plakaty są idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Zwolennicy modnego ostatnio stylu skandynawskiego znajdą świetnie plakaty z motywami zwierząt leśnych oraz przyrody. Ci, którzy preferują styl nowoczesny, mogą trafić na abstrakcyjne, multikolorowe perełki, natomiast fani stylu industrialnego, wśród plakatowej oferty, z pewnością znajdą proste formy, kontrastowe grafiki oraz minimalistyczne, ale efektowne obrazy, w sam raz pasujące do zimnego, fabrycznego stylu mieszkania.

Wyposażenie wnętrz domu czy mieszkania, nie powinno zamykać się jedynie w wyborze mebli czy sprzętów gospodarstwa domowego. Dobór odpowiednich dodatków oraz dekoracji sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu, podkreśli jego styl oraz charakter. Warto poświecić trochę czasu i zainwestować trochę gotówki w nowoczesne i oryginalne dodatki.

Plakaty motywacyjne

Plakaty dziś to nie tylko dekoracja, ale też pewnego rodzaju narzędzie. Narzędzie sprzedaży, narzędzie perswazji oraz motywacji. W biurach coraz częściej można spotkać plakaty z motywacyjnymi cytatami, słowami ludzi sukcesu, które mają porywać tłumy, motywować do pracy i dodawać energii pracownikom. W domu również świetnie sprawdzają się plakaty z cytatami, nie muszą być one motywacyjne, ale oczywiście mogą. Można wybrać plakat, którego treść będzie podkreślała życiową filozofię domowników, lub plakat, który każdego dnia będzie wywoływał uśmiech na ich twarzach. To, co wybierzemy do swojego wnętrza, zależy już od preferencji oraz potrzeb. Plakat z cytatem to nie jest duży koszt, dlatego warto zainwestować kilkanaście złotych po to, aby zdobyć nowoczesną dekorację oraz ciekawą formę wzmacniania swoich postanowień lub budowania motywacji do pracy, czy na przykład ćwiczeń.

Plakaty dla dzieci

Czy dzieciaki korzystają dziś z plakatów? Owszem, jednak również w zupełnie inny sposób niż dawniej. Dziś plakaty mają być nie tylko ozdoba pokoju dziecięcego, ale także mają nieść ze sobą jakieś przesłanie. Pokoje najmłodszych rodzice najczęściej dekorują podobiznami słodkich zwierzątek czy uroczych chmurek i gwiazdek. Popularne są również obrazki z modlitwami do anioła stróża, czy metryczki w formie plakatu, z imionami dziecka, datą urodzenia, wagą oraz wzrostem urodzeniowym, jest to szczególna forma dekoracji, która równocześnie, jest doskonałą pamiątką dla dziecka i rodziców. W pokojach dzieci nieco starszych, przedszkolaków i starszaków dominują plakaty z przesłaniem. Jesteś wielki, wierzymy w Ciebie, możesz wszystko, spełniaj marzenia, będziemy zawsze z Tobą, to teksty, które możemy spotkać na ścianach w dziecięcych pokojach. Świadomi rodzice chcą, aby dziecko nigdy nie zapominało o swojej wartości, wierzyło w siebie i pamiętało o tym, że zawsze może liczyć na swoich najbliższych. To bardzo ważne, żeby w najmłodszych latach kształtować taką postawę, która w późniejszym czasie zaowocuje pewnością siebie oraz zaufaniem do rodziców.

Plakaty kiedyś i dziś diametralnie się od siebie różnią, nie zmieniło się chyba tylko to, że są niesamowicie łatwe w montażu, łatwo je powiesić, łatwo ściągnąć a na małym kawałku papieru, można przekazać bardzo wiele.

Zobacz nasz wyjątkowy sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza oraz stylu mieszkania i domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl urządzimy każde mieszkanie!