Dekoracje do pokoju dziecięcego

Kiedy na świat ma przyjść dziecko, rodzice robią wszystko, aby odpowiednio przygotować się na ten ważny moment. Ciuszki, wózek, pieluchy, kocyki, łóżeczko, wanienka, czyli cały asortyment wyprawkowy, który ma pomagać zaspokajać wszelkie potrzeby nowego członka rodziny. Jeżeli jest taka możliwość, rodzice przygotowują również pokoik dla dziecka, lub przynajmniej kącik w sypialni, urządzony tak, aby był przytulny, miły i dziecięcy. Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie, ale tez ogromna frajda. Atmosfera przygotowań i radosnego oczekiwania, potęgowana jest przez pojawiające się elementy wyposażenia.

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Wyposażenie wnętrz jest bardzo czasochłonnym zajęciem, wymagającym planu działania, a następnie czasu, potrzebnego do znalezienia wszystkich zaplanowanych dekoracji, składających się w jedną kompletną całość. Aranżacja pokoju dziecięcego jest o tyle trudna, że rynek akcesoriów i dekoracji dziecięcy jest bardzo bogaty i różnorodny, dlatego czasami ciężko podjąć decyzję, co tak naprawdę warto kupić, co jest dobrej jakości i będzie bezpieczne dla dziecka. Wśród kolorowych jaskrawych bibelotów, coraz częściej można znaleźć naturalne, klasyczne, stonowane dodatki do pokoju dziecięcego, które wyróżniają się jakością wykonania i trwałością materiałów. Zdrowie dziecka jest ważne dla każdego rodzica, dlatego wybierając dodatki, i akcesoria dekoracyjne do pokoju dziecięcego, warto dokładnie przeanalizować materiały, z jakich są one wykonane i sprawdzić ich jakość. Czasami lepiej zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że produkt jest nie tylko ładny, ale i bezpieczny i naturalny.

Zasłony, firanki, dekoracje okna

Zasłony, firanki, rolety, co wybrać do dekoracji okna w pokoju dziecięcym? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań. Jeżeli dekoracja okna ma pełnić funkcję tylko dekoracyjną, wówczas lekkie firanki w pasującym do koloru ścian kolorze, będą klasycznymi i stonowanym dodatkiem do całości. Jeżeli potrzebujemy zabezpieczyć pokój przed słońcem, wówczas najlepszym rozwiązaniem będą rolety okienne, które występują również w różnych kolorach, a dodatkowo niektóre z nich posiadają specjalną powłokę termiczną, która w lecie będzie chroniła pokoik dziecka przed nadmiernym nagrzewaniem.

Girlandy, proporczyki, pompony

Rynek dekoracji do pokojów dziecięcych jest bardzo bogaty, coraz większą popularnością cieszą się dekorację rękodzielnicze. Szyte kolorowe proporczyki, girlandy, czy tiulowe lub wełniane pompony, to niezwykle urocze i stylowe dodatki, które wpiszą się w nowoczesny wystrój dziecięcego kącika. Najczęściej posiadają bardzo wiele opcji kolorystycznych, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie, co będzie spełniało wymagania i pasowało do całości wystroju.

Dekoracje ścian — naklejki, plakaty, literki

Bardzo popularnym i efektownym elementem wystroju dziecięcych pokoików są różnego rodzaju dekoracje ścienne. Naklejki z kolorowymi motywami zwierzęcymi, czy geometrycznymi. Drewniane literki z imieniem dziecka czy oryginalne plakaty z wizerunkiem zwierzątek lub ciekawym napisem, to coś, co sprawdzi się w każdym pokoju bez względu na styl czy kolorystykę.
Plakaty dają bardzo wiele możliwości, mogą zwierać metryczkę z datą urodzenia, imionami czy wagą urodzeniową dziecka, mogą być modlitwą do anioła stróża, czy po prostu wyznaniem rodziców „Kochamy Cię”, niemowlak nie potrafi czytać, jednak taki plakat będzie pamiątką i z pewnością odda uczucia, jakimi rodzice darzą swoje dziecko. Plakaty to nie tylko napisy, to także grafiki, rysunki zdjęcia, podobizny bajkowych stworów, tęczowych jednorożców, czy uroczych kotków, które na ścianach dziecięcego pokoju stworzą niezwykłą, magiczną atmosferę, przeniosą w świat dziecięcej fantazji i podkreślą niewinność miejsca oraz mieszkańca pokoju.

Dekoracje z duszą

Dekorując pokój dziecięcy przede wszystkim, trzeba sprawić, aby miał on duszę. Dziecięcy kącik musi być przytulny, miły i komfortowy, nie powinien być pstrokaty, natarczywy, z każdego kąta bijący kolorami, dźwiękami i kształtami, ponieważ ma to być miejsce odpoczynku i poczucia bezpieczeństwa. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, noworodki, niemowlaki, ponad wszystko potrzebują spokoju, rutyny i stonowania i taki też powinien być dziecięcy pokoik. Zamiast miliona kolorowych pluszaków, grających samochodzików, śpiewających lal, lepiej postawić na niewielką pozytywkę z projektorem, który będzie rzucał przyjemne delikatne światło, i wyświetlał gwiazdy na suficie, a z jego głośnika wydobędzie się delikatny dźwięk kołysanki. Stonowane kolory, eleganckie, dziecięce mebelki, i dekoracje, które stworzą niepowtarzalny klimat to gwarancja pokoju idealnego, pokoju, w którym maleństwo już od pierwszych chwil będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Zobacz nasz wyjątkowy sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza oraz stylu mieszkania i domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl urządzimy każde mieszkanie!