Jak wybrać prezent dla przyjaciela? Przyjrzyj się naszym pomysłom!

Zbliża się godzina „zero”. Nachodzi dzień, do którego przygotowywałeś się przez cały rok. Twój najlepszy przyjaciel obchodzi wyjątkowe dla niego święto. Co możesz Mu wtedy podarować? Bez wątpienia Twój prezent powinien być oryginalny. Zupełnie tak, jak relacja Was łącząca. Sprawdźmy, jak wybrać prezent dla przyjaciela.

Od czego zacząć?

Poszukiwania prezentu dla przyjaciela powinniśmy zacząć od zastanowienia się na paroma kwestiami. Jedną z nich – o ile nie najważniejszą – jest pomyślenie o tym, jakie nasz kolega ma pasje, co go kręci i w jaki sposób lubi spędzać czas. Biorąc to pod uwagę znacznie zawęzimy krąg swoich poszukiwań i sprawimy, że znacznie zwiększy się prawdopodobieństwo zakupienia Mu upominku, który będzie dla niego atrakcyjny i pożyteczny.

U mężczyzn – podobnie, jak u kobiet – istnieje grupa prezentów, która podpasuje im zawsze. U pań będą to dobrze dobrane kosmetyki, bielizna lub biżuteria. U panów natomiast jest to wysokiej jakości koszula, skórzany pasek i elegancki (bądź też sportowy) zegarek. To akcesoria, które są funkcjonalne i nigdy nie jest ich za dużo w męskiej garderobie. Każdy mężczyzna zawsze doceni te dodatki. Pod warunkiem, że będą one rzeczywiście wykonane z dużą starannością i z dobrych materiałów. Te prezenty należą jednak do opcji awaryjnych, które zawsze możemy mieć na względzie, gdy napotykamy trudności ze znalezieniem idealnego upominku.

Jaki masz budżet?

Kolejną rzeczą, nad którą powinieneś się zastanowić wybierając prezent dla niego jest oczywiście, ile chcesz przeznaczyć na taki upominek pieniędzy. Budżet może znacznie nas ograniczyć lub też wręcz przeciwnie sprawić, że będziemy mieli szersze pole do popisu. Pamiętajmy jednak, że z kosztownością upominku dla przyjaciela nie powinniśmy przesadzać. Nawet jeśli jest to Twój najlepszy kumpel, na którym możesz polegać niezależnie od sytuacji to nie powinieneś inwestować w prezent dla niego całej swojej wypłaty. No. Chyba że możesz sobie na to pozwolić.

Charakter przyjaciela – jaki jest? W jaki sposób może nam pomóc w doborze prezentu?

To, jaki jest nasz przyjaciel w dużej mierze pozwoli nam dobrać odpowiedni dla niego prezent. Przyjrzyjmy się kilku opcjom.

Żartowniś

Kumpel żartowniś to taki, który praktycznie zawsze jest w dobrym humorze i lubi płatać wszystkim dookoła figle. Możemy mu odrobinę pomóc w jego rozrywkowym sposobie bycia i zakupić mu taki prezent, który będzie umożliwiał mu robienie kolejnych żartów. Uważaj jednak, gdyż kolega żartowniś niekoniecznie musi podzielać Twój entuzjazm w dowcipkowaniu względu siebie samego.

Dobrym pomysłem na prezent dla przyjaciela o rozwiniętym poczuciu humoru i dystansem do siebie mogą być np. gry towarzyskie, śmieszne kartki, czy też inne zabawne gadżety, które będą przypominać Twojemu kompanowi o jego najlepszym przyjacielu i śmiesznie spędzonych wspólnych chwilach.

Kolekcjoner

Przyjaciel kolekcjoner to taki, który lubi zbierać różnego typu artykuły z tylko wiadomych mu względów. Niektórzy wyróżniają się niezwykłą pasją do magazynowania alkoholi, które mają spoczywać na półkach ich kredensów w oczekiwaniu na wyjątkowe okazje. Inni natomiast będą fascynatami starych płyt, książek lub znaczków i pocztówek. Wśród nich znajdą się również ci, którzy zafascynowani elektroniką – w której nierzadko pracują – z wyboru lub też z zamiłowania kolekcjonują wszelkiego rodzaju podzespoły, sprzęty i ogromne ilości kabli i złączy. Jak myślisz co łączy tych wszystkich kolekcjonerów? Oczywiście potrzeba pomieszczenia i posegregowania ich wszystkich cennych znalezisk.

Zamiast dokupować im kolejnym element ich kolekcji – co niewątpliwie również możesz uczynić i będą oni wniebowzięci – zainwestuj w coś, co pomoże im uszeregować i estetycznie przechowywać zebrane przez nich artykuły. Doskonałym pomysłem będzie tutaj zakup pudeł i pudełek ozdobnych z przegródkami, które Twój przyjaciel może dowolnie dostosowywać względem swoich potrzeb. Entuzjaście elektroniki pomocne okażą się tzw. pożeracze kabli, które pozwolą mu uporządkować wszystkie złącza, które krążą po jego biurku. I nie tylko. Z pewnością z takiego prezentu będzie zadowolony nie tylko nasz przyjaciel, ale również jego żona.

Geek

Mężczyźni dzielą się na takich, którzy albo fascynuje elektronika albo motoryzacja. Współcześnie znacznie więcej jest tych pierwszych. Jeśli Twój przyjaciel jest jednym z nich, to ten paragraf naszego artykułu będzie dla Ciebie. Co może przydać się geekowi, który dominującą część swojego wolnego czasu spędza przy komputerze? Praktycznie wszystko, co jest związane właśnie z elektroniką.

Prawdziwy fan gier komputerowych ucieszy się z dobrej jakości słuchawek, dzięki którym będzie mógł wczuć się jeszcze bardziej w wirtualny świat. Jeśli jest graczem MMO lub FPS z pewnością przyda mu się również dobra myszka. Gdy słyszałeś trochę narzekań ze strony jego żony odnośnie nieznośnego stukotu klawiatury Twojego kumpla, pomyśl nad zakupem silikonowej klawiatury. Jest ona nie tylko praktycznie bezgłośna, ale również łatwa w utrzymaniu – można ją myć pod bieżącą wodą.

Gadżety, które przypomną mu o najlepszym kumplu

A jeśli chcesz, żeby Twój przyjaciel nigdy o Tobie nie zapominał, to z małym przymrużeniem oka, możesz mu zaofiarować prezent w stylu „BFF”. O tym, że jesteście „najlepszymi przyjaciółmi na zawsze” może mu przypominać , który powiesi na ścianie nad biurkiem lub też w innym dowolnym miejscu. Ten upominek z pewnością przypodoba się przyjacielowi, który lubi trochę pożartować i ma do siebie odpowiedni dystans. Innym upominkiem, który może mu o Tobie przypominać będzie kufel do piwa z grawerunkiem lub też skrzynka na alkohol.

Zobacz nasz wyjątkowy sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza oraz stylu mieszkania i domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl urządzimy każde mieszkanie!