Jak dobrać plakat do swojego wnętrza?

Plakat jest coraz częściej wybieraną dekoracją do wielu typów wnętrz. Lubią je zarówno projektanci przestrzeni, jak i sami gospodarze. Od czego powinien być uzależniony dobór grafiki na ścianę? Czym powinniśmy się kierować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Grafika na ścianę, która oddaje charakter

Plakaty z grafiką są bardzo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Wybierany jest przez właścicieli mieszkań z dużą częstotliwością ze względu na to, że w tej prostej formie mogą najlepiej zamanifestować swoją osobowość i charakter. Dobór tego typu dekoracji powinien być właśnie uzależniony od tego, jakimi jesteśmy ludźmi, co myślimy o świecie i jaki mamy do niego stosunek.

Postery z grafiką mogą nawiązywać do naszych zainteresowań i pasji. Jeśli jesteśmy entuzjastami konkretnego gatunku filmowego, to pokażmy to w formie plakatów. Szczególnie przypadł nam do gustu jakiś cytat? Umieśćmy go na swojej ścianie w formie typografii. Szukajmy plakatów, które odzwierciedlą nasz gust. Nie sposób wobec tych małych dzieł sztuki przejść obojętnie. Dlatego nie zdziwcie się, jak staną się one tematem do dyskusji dla Waszych gości. Wieszając na ścianach tego rodzaju sztukę, pamiętaj o tym, że ma ona przekazywać emocje. Z jakimi Ty chcesz się spotykać każdego dnia, ranka?

 

Plakaty, które pasują wszędzie

Plakat to bardzo uniwersalna ozdoba, która wpasuje się w styl praktycznie każdego wnętrza. Doskonale sprawdzą się one zarówno w przestrzeniach loftowych i industrialnych, jak i tych nowoczesnych, czy utrzymanych w stylu skandynawskim lub shabby chic. Grafiki na ścianę możemy powiesić zarówno w sypialniach, salonie, kuchni, czy nawet pokoju dziecięcym. Sprawdzą się one także w gabinecie. Będą działały stymulująco dla kreatywności i działania.

Dobierając plakat do wnętrza powinniśmy pamiętać jednak o podstawowych zasadach dotyczących koloru i stylu. Mówiąc krótko dekoracja musi uzupełniać kolorystycznie wnętrz. Może stanowić kontrast, jednak powinna tworzyć z nim spójną całość. W przypadku, gdy w pomieszczeniu, w którym chcemy umieścić plakat, znajduje się już wiele ozdób, to dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na taki, który wpasuje się w pozostałe elementy i nie będzie narzucał nowego stylu. W przeciwnym razie możemy spodziewać się niezbyt estetycznego efektu, który przypominał będzie raczej chaos niż doskonale przemyślane dekoracje. Plakat może stać się również dominującą dekoracją w pomieszczeniu. Pamiętajmy tylko, aby na mocne grafiki, które będą przyciągać nasz wzrok, wybierać do pomieszczeń utrzymanych w prostym, a nawet ascetycznym stylu. Dzięki temu tchniemy odrobinę życia w przestrzeń, a cały pokój stanie się bardziej przytulny i zachęcający do jego częstego odwiedzania.

 

 

Typografia, czy plakat retro?

Można uznać, że plakaty pojawiły się w naszych wnętrzach na fali powrotu sentymentalnych dodatków. Plakaty retro i reprodukcje sprawdzą się we wnętrzach, które stylizowane są na najlepsze lata naszych rodziców i dziadków. W towarzystwie z odnowionymi meblami i ciekawą kolorystyką ścian mogą tworzyć one niezwykle barwną i zgraną całość.

Plakaty z typografią sprawdzą się natomiast we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i tych stylizowanych. Niezwykle ważny jest jednak wybór odpowiedniej czcionki. Poświęćmy trochę czasu i przyjrzyjmy się im dokładnie. Powinna ona odzwierciedlać nasz charakter i pasować do wnętrza. Proste czcionki bardzo dobrze sprawdzą się do pomieszczeń utrzymanych w stylu vintage lub ultra nowoczesnych. Ozdobne i wyszukane litery będą doskonałe do przestrzeni w stylu shabby chic i prowansalskim. Dobrze współgrają one z pastelami, jasnymi kolorami, a także drewnianym wykończeniem (meble, karnisze).

Zobacz nasz wyjątkowy sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza oraz stylu mieszkania i domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl urządzimy każde mieszkanie!